Zajęcia oparte są na wyjątkowej, serdecznej więzi między psem a dzieckiem. Ta ciepła relacja jest bazą do wieloaspektowego wspierania rozwoju. Dzięki kreatywnemu podejściu do dogoterapii poprzez zabawę z psem możemy stymulować wszystkie obszary funkcjonowania dziecka w zależności od jego indywidualnych potrzeb, sugestii opiekunów. Pies motywuje, rozluźnia, aktywizuje, inspiruje, dowartościowuje i zawsze akceptuje.
Przykładowe cele terapii i stosowane zabawy z psem:
Duża motoryka – tory przeszkód pokonywane razem z psem; zanoszenie karmy do miski po torze przeszkód/slalomem, zabawy ruchowe połączone z naśladowaniem ruchów ciała, chodzenie po rozciągniętej smyczy, bieganie, skakanie, granie w piłkę, rzucanie i chwytanie, chowanego.
Mała motoryka – prace plastyczna wykonywane dla psa np.: obroża z pociętych słomek nawlekanych na sznurek, wydzierana i wyklejana z papieru kość, laurka dla psa; prace plastyczne o psiej tematyce z użyciem różnorodnych technik i narzędzi; zabawy kontaktowe z psem takie jak czesanie, masowanie, opukiwanie, przenoszenie w palcach kulek karmy.
Zajęcia skierowane są dla dzieci w wieku 6-10 lat.
Ilość miejsc: 12 dzieci.